ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016


      Milkną dzwonki, pustoszeją korytarze… wakacje rozpoczęte!!! W dniu dzisiejszym odbyło się zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na uroczystym apelu swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pani Renata Chomińska – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Goleniowie, asp. sztab. Piotr Pietrzak – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Nowogardzie, Pani Dariusz Wacławek – przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Serduszko”.


      W obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz rodziców i opiekunów uczniów, podsumowane zostały wyniki w nauce oraz osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016. Po ciepłym przemówieniu pani dyrektor – Kariny Surmy, wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na „ciężko” wypracowane świadectwa.
      Jako pierwsi, świadectwa otrzymali uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, czyli tzw. świadectwa z wyróżnieniem. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in.: Anita Łuczkowiak z klasy I B ze średnią ocen 5,24 i wzorowym zachowaniem, Roksana Borowik z klasy I C ze średnią ocen 5,0 i bardzo dobrym zachowaniem, Natalia Dwórzyńska z klasy I B ze średnią ocen 4,94 i wzorowym zachowaniem, Marcin Ogiewa z klasy I A ze średnią ocen 4,93 i bardzo dobrym zachowaniem, Łukasz Wiśniewski z klasy II C ze średnią ocen 4,91 i wzorowym zachowaniem, Wojciech Kurszewski z klasy II C ze średnią ocen 4,82 i wzorowym zachowaniem oraz Natalia Gan z klasy II A ze średnią ocen 4,77 i wzorowym zachowaniem.
      Anita Łuczkowiak z klasy I B, uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole – 5,24 oraz uzyskując znaczące osiągnięcia w dziedzinie naukowej, została wytypowana, jako kandydatka do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2016/2017.
      Podczas apelu miła niespodzianka spotkała uczniów, którzy zostali uhonorowani finansową Nagrodą Starosty Goleniowskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie naukowej oraz w dziedzinie sportowej. W gronie nagrodzonych znaleźli się Anita Łuczkowiak, Natalia Nejman, Marcin Ogiewa oraz Sebastian Jemilianowicz. Nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy wyróżnili się swoją pracowitością podczas konkursów, olimpiad oraz zawodów sportowych. Podziękowania z pomoc przy organizacji tegorocznych obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych wręczył pan Dariusz Wacławek, w gronie zasłużonych uczniów znaleźli się: Anita Łuczkowiak, Julia Mąkowska, Roksana Borowik, Dominika Poręba oraz Aleksandra Świderska.
      Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród i upominków przez wychowawców klas za uzyskane wyniki w nauce. Następnie wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne do kolejnej klasy.
      Wszystkim pozostało życzyć udanego i bezpiecznego wypoczynku i do miłego zobaczenia 1 września

J. Machut