UCZNIOWIE I LO Z WIZYTĄ W NOWOGARDZKIM SZPITALU

3 listopada b. r. uczniowie klasy o profilu ratowniczo-medycznym odbyli zajęcia terenowe na terenie nowogardzkiego szpitala – Izby Przyjęć.

Młodzież podczas zajęć miała możliwość przyjrzenia się, jak wygląda organizacja, a także jak przebiega praca na etapie przyjmowania pacjenta do szpitala. Na początku przywitała nasz p. Emilia Grzelak – ratownik medyczny, która wstępnie omówiła charakterystykę pracy Izby.
      Następnie Oddziałowa Pielęgniarka – p. Monika Bielej oprowadziła nas po salach na Izbie Przyjęć, w których przyjmuje się poszczególnych pacjentów. Uczniowie obejrzeli salę ginekologiczną, chirurgiczną, pediatryczną, internistyczną oraz sprzęt, na którym pracują lekarze i pielęgniarki, w trakcie diagnostyki i przyjęcia pacjenta do szpitala na poszczególne oddziały.
      Uczniowie zapoznani zostali także ze schematem działania w zakresie ambulatoryjnym, a wszytko to dzięki uprzejmości p. Kazimierza Lembasa – Dyrektora Szpitala. Szczególne podziękowania należą się p. Monice oraz p. Emilii za poświęcony czas i przekazaną młodzieży wiedzę.