Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w I LO w Nowogardzie

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, w miniony piątek odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.

Pierwszym elementem wydarzenia edukacyjno-informacyjnego było spotkanie Edukatora z Dyrektorem szkoły p. Kariną Surmą, gdzie Edukator - p. Elżbieta Węgrzynowicz przedstawiła założenia projektu oraz konkursu. Kolejnym elementem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego było spotkanie na sali gimnastycznej z całą społecznością naszej szkoły, następnie trzy grupy młodzieży odbyły warsztaty, ostatnim elementem SDBC było spotkanie Edukatora z gronem pedagogicznym, podczas którego przedstawione zostały zasady projektu, omówiony został film dla rodziców oraz przekazane zostały materiałów.
      Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa ma za zadanie, by skutecznie odpowiedzieć na problemy i wyzwania związane z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni w polskich szkołach.

J. Machut