NIE MA ŚMIECI - SĄ SUROWCE!
czyli SPRZĄTANIE ŚWIATA z udziałem I LO w Nowogardzie


      15 września 2017 r. uczniowie pierwszych naszego liceum, pod opieką wychowawców klas: klas Natalii Szurgot (wychowawcy klasy humanistycznej) oraz p. Grzegorza Zająca (wychowawcy klasy policyjnej) przyłączyli się do akcji sprzątania świata.


      Wszyscy uczestnicy akcji uczniowie otrzymali worki na śmieci oraz rękawiczki, po czym mogli wyruszyć na spacer wokół jeziora nowogardzkiego, aby po drodze zbierać śmieci. Wędrówka odbyła się w miłej atmosferze.
      Uczniowie obu klas wraz z nauczycielami mieli okazję, by się zintegrować. Nie obyło się bez ciekawych i zabawnych sytuacji, które sprawiały, że na każdej twarzy gościł uśmiech. Pogoda również dopisała, ponieważ było ciepło i słonecznie. Sprzątanie świata zakończyło się ogniskiem na tzw. „harcówce”, gdzie zmęczeni uczniowie mogli odpocząć po ciężkim tygodniu nauki i długim spacerze z ciężkimi plecakami oraz workami pełnymi śmieci. Po wszystkim uczniowie mogli wrócić do domu. 
      Sprzątanie świata zorganizowane w taki sposób to dobre rozwiązanie, ponieważ spacerujący uczniowie mogą pooddychać świeżym powietrzem, zintegrować się, lepiej poznać swoich wychowawców, a co najważniejsze – mogą pomóc środowisku, w którym żyją na co dzień.