Mistrzostwa powiatu chłopców - koszykówka

Dnia 12.03.09 w Goleniowie odbyły się mistrzostwa powiatu chłopców w koszykówce.Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły: I LO Goleniów, ZSZ Goleniów, ZSP Nowogard, I LO Nowogard.Naszą szkołę reprezentowali: D.Wysokiński, P.Niezborała, R.Mularczyk, B.Potylicki, M.Olechowski,K.Tomporowski, A.Kurp, J.Bochocki, K.Kret, K.Nieradka.

Zespół I LO w pierwszym półfinale zmierzył się z liceum goleniowskim wygrywając ponad 20 punktami, w drugim półfinale ZSZ Gol. nie dało szans ZSP Nowogard.
      W finale nasza drużyna postawiła bardzo trudne warunki faworyzowanemu przeciwnikowi z Goleniowa, graliśmy bardzo dobrze w obronie i zdobywaliśmy punkty z kontrataku. Przed rozpoczęciem 4 kwarty prowadziliśmy 8 punktami, niestety w ostatniej odsłonie najlepszy zawodnik drużyny przeciwnej niemalże w pojedynkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwadzieścia sekund przed końcem przegrywaliśmy 2 pkt ale Wysokiński został sfaulowany i wykonywał rzuty osobiste. Trafił obydwa doprowadzając do dogrywki w której ze względu na przewinienia nie grało już czterech podstawowych zawodników naszej reprezentacji. W dogrywce zabrakło szczęścia i mecz zakończył się porażką.
      Drużyna I LO wywalczyła drugie miejsce.
      Wynik meczu finałowego 48 - 44 po dogrywce ( 38 - 38) ZSZ Goleniów - I LO Nowogard