ŚWIĘTO SZKOŁY
UROCZYSTE ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY POLICYJNEJ

W miniony piątek, zaproszeni goście, rodzice oraz cała społeczność szkolna I LO w Nowogardzie uczestniczyła w Święcie Szkoły. Tego dnia, uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym uczniowie ci, są ósmym rocznikiem, który rozpoczął naukę w klasie policyjnej.

Wśród gości obecnych na ślubowaniu byli przedstawiciele władz powiatowych: m.in. Kazimierz Ziemba – Przewodniczący Rady Powiatu w Goleniowie, Tomasz Kulinicz - Starosta Goleniowski, Andrzej Siwy – Członek Zarządu Powiatu, Renata Chomińska – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu SP w Goleniowie, Zbigniew Mazur - Skarbnik Powiatu Goleniowskiego. Nie mogło zabraknąć także przedstawicieli służb mundurowych, obecni byli m.in.: gen. Broni Zdzisław Goral, insp. Ryszard Gan - Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, insp. Krzysztof Targoński - Komendant Powiatowy Policji w Goleniowie, asp. sztab. – Zastępca Komendanta komisariatu Policji w Nowogardzie oraz kpt Artur Fusik – przedstawiciel nowogardzkiego Zakładu Karnego. Święto Szkoły to także okazja do spotkania z gronem „Przyjaciół Szkoły” oraz dyrektorami szkół i instytucji, z którymi współpracujemy. Po złożonym przez uczniów uroczystym ślubowaniu, wszyscy obecni mieli okazję obejrzeć musztrę paradną w wykonaniu uczniów klasy III C. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom pamiątkowych dyplomów. Był także czas na podziękowania dla insp. Ryszarda Gan - Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który decyzją społeczności szkolnej I LO został wyróżniony, honorowym tytułem PRZYJACIELA SZKOŁY. Podczas akademii mocno zaakcentowany został fakt rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem p. Doroty Borzeszkowskiej-Buriak przygotowali występ słowno-muzyczny „A to Polska właśnie...” Zdjęcia podczas uroczystości wykonali: p. Franciszek Karolewski oraz Andrzej Popow.

J. Machut