SUKCES UCZNIÓW I LO W I TURNIEJU KLAS MUNDUROWYCH


      W poniedziałek 24 października na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego odbył się I Turniej Klas Mundurowych. Organizatorem turnieju był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński oraz Urząd Marszałkowski.


      Do rywalizacji stanęło 16 trzyosobowych drużyn z całego województwa zachodniopomorskiego. Reprezentacje szkół musiały zmierzyć się w trzech konkurencjach. W I konkurencji uczniowie rozwiązywali test wiedzy z wiedzy o społeczeństwie oraz wiadomości o Policji. W II konkurencji uczniowie wykazywali się umiejętnością strzelania na strzelnicy laserowej, zaś w III konkurencji uczniowie mieli do pokonania test sprawnościowy.
      Uczniowie w każdej konkurencji mogli uzyskać maksymalnie 20 pkt, wyniki miały wpływ na uzyskanie nagrody indywidualnej, jak również nagrody drużynowej. Nagradzani byli bowiem najlepsi uczniowie, którzy uzyskali indywidualnie najlepsze wyniki w każdej z III konkurencji. Cała drużyna również mogła uzyskać maksymalnie 60 pkt.
      Reprezentacja I LO w Nowogardzie w składzie: Adrian Antczak, Bartłomiej Wąsik oraz Łukasz Wiśniewski odniosła ogromy sukces, uzyskując wspaniałe wysokie wyniki zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W I konkurencji za test wiedzy, bardzo dobry wynik uzyskał Łukasz Wiśniewski, uzyskując 3 wynik na 48 uczestników, otrzymał indywidualny puchar, zaś w III konkurencji sportowej wspaniały 2 wynik na 48 uczestników indywidualnie uzyskał uczeń Adrian Antczak.
      Ostatecznie drużyna I LO utrzymując wysokie wyniki we wszystkich konkurencjach uzyskała w klasyfikacji generalnej 54 pkt na 60 możliwych i zajęła I Miejsce drużynowo.
      Sukcesu naszym uczniom pogratulował sam Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski oraz nauczyciele akademiccy US.

Tekst: J. Machut