UCZNIOWIE KLASY POLICYJNEJ Z WIZYTĄ U KOMENDANTA POWIATOWEGO

Klasa I B o profilu policyjnym, pod opieką wychowawcy klasy p. Grzegorza Zająca oraz mł. asp. Grzegorza Zawadzkiego udała się z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Celem zajęć, w ramach realizowanej edukacji policyjnej, było zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania i obserwacja pracy tamtejszej jednostki.

Po przybyciu na miejsce klasę powitała pani rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie asp. Julita Filipczuk, w obecności której udaliśmy się do gabinetu komendanta, pana Krzysztofa Targońskiego, który zaprosił pierwszaków do sali odpraw. Tam opowiadał uczniom o swojej pracy, o jej plusach i minusach. Zachęcał do wstępowania w szeregi policji. Po spotkaniu z komendantem młodzież zobaczyła miejsce garażowania pojazdów służbowych. Tam asystent Referatu Ruchu Drogowego asp. Mariusz Karasiak opowiedział o służbie w Ruchu Drogowym, wyjaśnił czym zajmują się policjanci Ruchu Drogowego. Zaprezentował także pojazdy służbowe będące na wyposażeniu Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Następnie klasie policyjnej został pokazano siłownię , na której sprawność fizyczną doskonalą goleniowscy policjanci. Pani rzecznik asp. Julita Filipczuk zaprowadziła nas również do pomieszczenia, gdzie swoją pracę wykonują technicy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Technik asp. szt. Robert Ogórski przedstawił młodzieży sposób i charakterystykę pracy technika w tutejszej jednostce. Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Goleniowie przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Dzięki uprzejmości Pana Komendanta insp. Krzysztofa Targońskiego, uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonuje Komenda i poznali charakter pracy każdego z Wydziałów.

Jolanta Machut