WIZYTA GOŚCI Z PASEWALKU - blisko 20-letnia międzynarodowa wymiana młodzieżowa!!!

W środę, 4 października, z wizytą na cały dzień przyjechali do naszego liceum zaprzyjaźnieni uczniowie z Oskar- Picht Gymnasium wraz z nauczycielkami – p. Dorit Engel i p. Danielą H?ry. Powitała ich ciepło (znowu padał deszcz…) pani dyrektor Karina Surma.

Spotkanie zaczęliśmy od gry integracyjnej, którą poprowadziła pani Beata Pietruczyk. Następnym punktem programu był pokaz musztry paradnej klasy II C. Elementem służącym integracji był również mecz siatkówki, który sędziował pan Emil Grygowski. Graliśmy w grupach mieszanych. Następnie stery przejęła klasa ratowniczo- medyczna. Mogliśmy obejrzeć scenkę pomocy po wypadku samochodowym oraz symulację pierwszej pomocy wykonaną na fantomach. Po obiedzie uczestnicy wymiany, podzieleni na grupy, wykonali szereg zadań podczas gry miejskiej (opracowanej przez p. Pietruczyk) – min. odwiedzili Bibliotekę Miejską, sprawdzali ile metrów liczy mur nad jeziorem, kto urzęduje w Ratuszu i co wskazuje zegar na budynku naszej szkoły. We wszystkich działaniach nieodzowna była obecność pani Moniki Tomasikiewicz – naszej tłumaczki.
      Podczas spotkania odwiedziły nas przedstawicielki Polsko- Niemieckiej Współpracy Młodzieży z Pomeranii ze Szczecina. Sprawdzały min. merytoryczną poprawność programu spotkania. Reprezentowały organizację, z której pozyskujemy fundusze na naszą wymianę.
      Dzień był pracowity! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie - uczestnikom wymiany, dziewczętom z II a za przygotowanie kawiarenki, klasie II c i III b za ciekawe pokazy, nauczycielom za pomoc :-)
      Koordynatorki wymiany: Monika Werner- Tomasikiewicz, Dorota Borzeszkowska- Buriak, Beata Pietruczyk.

D. Buriak