OTRZĘSINY KLAS I ORAZ DZIEŃ NAUCZYCIELA W I LO W NOWOGARDZIE


      13 października uczniowie klas I na mocy prawa Samorządu Uczniowskiego wstąpili w szeregi społeczności szkolnej nowogardzkiej Jedynki – uczestnicząc czynnie w otrzęsinach klas I. Tego dnia w naszej szkole obchodzone było również święto wszystkich pracowników szkoły, w związku z obchodzonym14 października Dniem Edukacji Narodowej.


      Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą, jednostkach samorządu terytorialnego, organach prowadzących szkoły oraz placówki oświatowe. Ten szczególny dzień jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
      Każdego roku nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, odznaczenia i wyróżnienia dla nauczycieli wręczane są przez kuratorów oświaty, władze samorządowe oraz dyrektorów szkół na uroczystych galach. Tak też stało się i w naszej szkole, pani dyrektor Karina Surma złożyła najlepsze życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a także nagrodziła nauczycieli. Pani dyrektor wspomniała również o nauczycielach, którzy w tym roku szkolnym docenieni zostali przez Starostę Goleniowskiego otrzymując Nagrodę Starosty a są to p. Dorota Borzeszkowska-Buriak oraz p. Robert Sadkowski. W gronie wyróżnionych przez dyrektora szkoły nauczycieli znaleźli się: p. Jolanta Machut, p. B. Papuszka, p. G. Zając, p. R. Sadkowski, p. K. Szkup, p. E. Grygowski, p. G. Połetek oraz p. M. Werner-Tomasikiewicz.
      Tego dnia obchodzone było także dość młode święto, Dzień Ratownictwa Medycznego, który obchodzony jest w naszym kraju od 2006 roku. Młodzież na ręce pani ratownik – Agnieszki Neryng złożyła najlepsze życzenia. Przy tej okazji nagrodzona została uczennica Nikola Kowalik za godną postawę wobec osoby potrzebującej pomocy.
      Ostatnim punktem uroczystości były otrzęsiny dla uczniów klas I. Pierwszaki zmagali się z konkurencjami przygotowanymi przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, część konkurencji nie ominęła również nowozatrudnionych nauczycieli naszej szkoły.

wychowawcy klas policyjnych