NOC FILMOWA W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W NOWOGARDZIE

W piątkowy wieczór, 8 grudnia, uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Buriak oraz Wicedyrektor Pani Jolanty Machut zorganizowali noc filmową w szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas również koledzy i koleżanki z innych szkół, odwiedzili nas także absolwenci I LO.

W trakcie spotkania wyświetlone zostały filmy, klasyki filmoteki światowej i polskiej. Największe poruszenie widzów wywołała amerykańska komedia z gwiazdą ekranu, Marylin Monroe. Uczniowie oraz opiekunowie byli zachwyceni grą aktorską pięknej, słynnej aktorki. Po pierwszym seansie uczniowie prowadzili gorące dyskusje zajadając się pizzę. Trudniejszy w odbiorze był „Lot nad kukułczym gniazdem”. Naszą uwagę zwróciła kreacja Jacka Nicholsona. Podsumowaliśmy seans krótką dyskusją.
      Noc filmową umiliła również gra w karty. A seanse trwały do 4 rano! Całe spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Rozstaliśmy się o 9 rano…
      Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor (za wyrażenie zgody oraz możliwości skorzystania z jednej z klas na wyżej wymieniony maraton filmowy) oraz naszym nauczycielkom.
      p.s. W tym samym czasie, kiedy Humaniści uczestniczyli w Maratonie Filmowym, grupa pasjonatów matematyki i chemii, także uczestniczyła w maratonie - liczenia arkuszy maturalnych!!!, najwytrwalszym gratulujemy !!!

Aleksandra Drejas