SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


      W przeddzień narodowego Święta Niepodległości, w naszej szkole odbył się szkolny konkurs historyczny z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.


      Do konkursu stanęły trzyosobowe zespoły, przedstawiciele wszystkich dziewięciu klas.
      Reprezentacje klas czekały cztery rundy zmagań. W rundzie pierwszej, każda drużyna miała za zadanie rozwiązać TEST składający się z 12 pytań, za każdą prawidłową odpowiedź przyznawany był 1 pkt. W tej konkurencji najlepiej wypadł zespół klasy I B.
      Kolejna runda, to rozpoznawanie pieśni patriotycznych, każdy zespół wysłuchał 6 utworów, za to zadanie można było otrzymać maksymalnie 12 punktów. Za każdy prawidłowo rozpoznany tytuł przyznawany był 1 pkt oraz za autora słów również 1 pkt. Ta konkurencja dała najwięcej punktów zespołowi klasy I A.
      Trzecia runda to pytania problemowe. Każda z drużyn odpowiadała na 2 pytania problemowe, w tej konkurencji można było maksymalnie uzyskać 6 pkt. Jak się jednak okazało, ta konkurencja była najtrudniejsza, najwięcej zaś punktów w tej rundzie uzyskał zespół klasy III C.
      Zadanie czwarte polegało na rozpoznaniu osoby, której fragment życiorysu został odczytywany. W tym zadaniu w zależności od podpowiedzi można było uzyskać do 2 punktów.
      Po wszystkich konkurencjach najlepiej zaprezentował się zespół klasy III C, miejsce drugie ex aequo uzyskały zespoły klasy I B oraz II B, na miejscu trzecim uplasował się zespół kasy III A.

J. Machut