KOMÓRKOMANIA - TO NIE MODA NA NOWY GADŻET,
ALE MODA NA URATOWANIE KOMU¦ ŻYCIA ZA POMOCˇ KOMÓREK

Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele. 20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się dzień dawstwa szpiku zorganizowany przez klasę I b pod opiek± p. Jolanty Burewicz.

Uczniowie najpierw przygotowali z pomoc± przesłanych przez Fundację DKMS materiałów akcje promocyjne. Następnie realizowali główny cel, którym było umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca szpiku kostnego osobom, które podejm± ¶wiadom± decyzję o takiej rejestracji.
      I tu można ¶miało potwierdzić SUKCES !!! 23 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w czasie tejże akcji. Potencjalnym dawc± może zostać osoba pomiędzy 18. a 55. rokiem życia. Musi być osob± odpowiedzialn± i ¶wiadom± możliwo¶ci poproszenia o oddanie szpiku nawet kilkadziesi±t lat po rejestracji.
      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję, a przede wszystkim tym, którzy podjęli akces chęci pomocy innym. Szczególnie cieszy nas także fakt, że na nasze zaproszenie odpowiedzieli także nauczyciele zaprzyjaĽnionej szkoły - SOSW w Nowogardzie, przedstawiciele nowogardzkiej służby zdrowia oraz uczniowie i nauczyciele naszego liceum.