I DZIEŃ WIOSNY W I LO W NOWOGARDZIE

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny kojarzony jest najczę¶ciej z symbolicznym pożegnaniem zimy – paleniem Marzanny. Nasi uczniowie podjęli jednak wyzwanie podczas zmagań w ramach Dnia Języków Obcych.

Wszystkie grupy językowe miały za zadanie uczestniczyć w konkursie ”Your Face Sounds Familiar” – muzyki lat 80-tych i 90-tych. Ocenie podlegało wykonanie, aranżacja oraz ogólny wyraz artystyczny. W tej kategorii zwyciężyła grupa III z klas III – z utworem Vengaboys – „Boom, boom, boom”, drugie miejsce otrzymała grupa IV z klasy I za utwór Loona „Ballando”, natomiast trzecie miejsce przypadło dwóm zespołom: grupie I z klas I (Smash Mouth „All Star”) oraz grupie III z klas II (Modern Talking „Cheri, cheri Lady”. Jury konkursowe przyznało jeszcze szczególne wyróżnienie dla grupy I z klas II za utwór „Hit the Road Jack”.
      Kolejnym punktem scenariusza były łamańce językowe, chętni uczniowie musieli zmierzyć się ze skomplikowanymi wierszami w różnych językach. Ostatnim zadaniem był Culture Quiz, tutaj grupy 2 – osobowe miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotycz±ce wybranych krajów niemiecko i anglojęzycznych. W tej kategorii miejsce pierwsze zajęły Weronika Dykczys i Oliwia Frej.
      Tego dnia zaprezentował się również nowy skład Samorz±du Uczniowskiego, który kilka dni temu ogłosił konkurs na naj¶mieszniejsz± Marzannę, w tym konkursie zwyciężyła klasa I A.
      Gratulujemy wszystkim grupom za udział w konkursie, którego pomysłodawc± była p. Natalia Szurgot – nauczycielka języka angielskiego, za¶ współorganizatorami byli wszyscy nauczyciele języków obcych.
      Po zakończonej uroczysto¶ci, wszystkie klasy wspólnie z wychowawcami udały się na poszukiwania wiosny…

N. Szurgot