DZIEŃ OTWARTY W I LO W NOWOGARDZIE

Tradycyjnie w środę tuż przed wiosenną przerwą świąteczną I LO w Nowogardzie zaprasza młodzież klas III gimnazjum na Dzień Otwarty. Imprezę otworzyła Pani Karina Surma – Dyrektor I LO, zwracając młodzieży uwagę na powagę wyboru, jakiego muszą w najbliższym czasie dokonać, a z okazji zbliżających się Świat Wielkanocnych złożyła wszystkim ciepłe życzenia.

Gościem szczególnym był Pan Tomasz Kulinicz – Starosta Goleniowski, który zachęcał do podjęcia nauki w naszej szkole, dementując informacje o zmianach organizacyjnych, które w najbliższym czasie miałyby mieć miejsce w naszej szkole.
      W tym roku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie naszej szkoły, podczas prezentacji, starali się przybliżyć młodzieży funkcjonowanie szkoły i proponowane kierunki kształcenia. Gimnazjaliści mieli również możliwość zapoznać się z osiągnięciami starszych kolegów, ich zainteresowaniami, pasjami a także poznali całą ofertą edukacyjną szkoły.
      Nasza szkoła to nie tylko lekcje, ale także szereg zajęć dodatkowych, kółek zainteresowań, prowadzonych akcji i projektów, to także aktywność fizyczna młodzieży i spore osiągnięcia w tej dziedzinie.
      Swoje umiejętności technik bokserskich oraz samoobrony zaprezentowała klasa policyjna. Nie mogło zabraknąć także pokazu musztry paradnej w wykonaniu klasy II C.
      Swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy zaprezentowali uczniowie klasy I B o profilu ratowniczo-medycznym.
      Całość imprezy wypełnił występ uczniów klasy II a pt.: „Złota Gala Gierczaków” przygotowany pod kierunkiem p. Doroty Borzeszkowskiej-Buriak.
      Następnie młodzież zwiedzała budynek szkoły, gdzie w poszczególnych klasach została szczegółowo zapoznana z każdym z proponowanych profili kształcenia. Opiekunowie uczniów udali się do kawiarenki, gimnazjaliści zaś otrzymali ulotki informacyjne z ofertą edukacyjną oraz wykaz niezbędnych dokumentów.
      Pozostaje nam powiedzieć tylko, do zobaczenia w czerwcu

J. Machut