DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W naszej szkole po raz kolejny odbył się Dzień Języków Obcych podczas, którego uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje talenty wokalne. Prawie wszystkie grupy językowe brały czynny udział w wydarzeniu. Tegorocznym tematem przewodnim imprezy były „Najnowsze hity piosenek obcojęzycznych”.

Uczniowie byli oceniani za wykonanie utworu, aranżację oraz ogólne wrażenia artystyczne. Po wysłuchaniu wszystkich utworów, nasze Jury bezsprzecznie zdecydowało, że pierwsze miejsce należy się Julii Mąkowskiej z kl. III B, natomiast o II i III miejscu zadecydowały niuanse. II miejsce otrzymały dziewczęta z kl. III grupy 4, a na trzecim miejscu uplasowała się grupa 1 z klas I. Kolejnym punktem scenariusza były łamańce językowe, chętni uczniowie musieli zmierzyć się ze skomplikowanymi wierszami w różnych językach. Ostatnim zadaniem był Culture Quiz, tutaj 3 drużyny miały za zadanie odpowiedzieć na pytania związane z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi. W tej konkurencji zwycięską okazała się drużyna złożona z uczniów klas III.
      Tego dnia odbyła się również akcja charytatywna, związana ze zbiórką karmy dla zwierząt. Uczniowie klasy I A, wraz z wychowawcą p. Natalią Szurgot zorganizowali kawiarenkę na której uczestnicy wydarzenia mogli kupić pyszne ciasto, babeczkę lub napić się herbaty. Cały dochód z tej sprzedaży zostanie wykorzystany na pomoc przytulisku TOZ Goleniów.
      Gratulujemy wszystkim grupom za udział w konkursie, którego organizatorką była p. Natalia Szurgot – nauczycielka języka angielskiego, zaś tym nauczycielom, którzy poświęcili czas na przygotowanie grup do konkursu – serdecznie dziękujemy.

Natalia Szurgot