SPOTKANIE Z PISARZEM - ZBIGNIEWEM MASTERNAKIEM

W ubiegłym tygodniu, w czwartek 19. stycznia, klasy I A oraz II A udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z panem Zbigniewem Masternakiem, współczesnym pisarzem i filmowcem.

Po ciekawym wprowadzeniu (pisarz opowiadał o swojej twórczości, prezentował książki oraz komiks powstały na podstawie utworu pt. „Nędzole”) zabrali się wszyscy do pracy twórczej. Otóż pan Masternak zaproponował napisanie przez uczniów propozycji scenariusza filmu, którego akcja toczy się w… Nowogardzie! Wywołało to początkowo zdziwienie, ale już za chwilę kwitła praca w grupach.
      Uczniowie stworzyli naprawdę ciekawe propozycje fabuł- od horroru po film fantasy. Pisarz wnikliwie oceniał i komentował, zachęcał do pisania własnych tekstów. Zaproponował nawet nakręcenie filmu wespół z naszymi uczniami.
      Czas przeznaczony na spotkanie szybko upłynął. Zachęcam do przeczytania utworów pana Masternaka (a interesują się nimi takie znakomitości polskiej kultury jak np. reżyser Krzysztof Zanussi).
      Dziękujemy również dyrektor biblioteki, p. Anecie Wysoszyńskiej za zorganizowanie spotkania.

D. Buriak